ГоловнаАнтикорупційні новини6 Червня, 2018р.
 Версія для друку

Україна на шляху подолання корупції в державі

Опубліковано: 06.06.2018, 09:50

Корупція є однією з найактуальніших соціальних проблем сучасності. За будь-яких підходів та оцінок однозначно одне - корупція є проблемою, розв’язання якої для багатьох країн є надзвичай­но актуальною справою. Це повною мірою стосується Украї­ни, високий рівень корумпованості якої визнано її політичним керівництвом, законодавчим органом, вітчизняними та зару­біжними аналітиками, відповідними міжнародними інститу­ціями.

В останні роки в Україні у сфері протидії корупції зробле­но досить багато - прийнято спеціальний антикорупційний закон та низку інших законодавчих актів антикорупційного спрямування, схвалено Концепцію боротьби з корупцією, роз­роблено спеціальну антикорупційну програму, на політичному рівні проголошено курс на посилення протидії цьому злу, за­проваджено систематичне проведення на найвищому рівні організаційних заходів за участю керівників правоохоронних та інших державних органів, присвячених питанням протидії корупції тощо.

Однак, ці та інші, здійснювані в державі та суспільстві, за­ходи не привели до відчутних позитивних результатів у справі протидії корупції.

Зрештою, відповідні заходи із попередження й недопущення корупції проводяться й в системі ДСНС Рівненщини.

Аналіз кримінального законодавства через призму зазначених вище положень дозволяє віднести до категорії корупційних злочинів такі суспільно небезпечні діяння, як: привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем (ст.191), підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів (ст.358), службова недбалість                         (ст. 367), прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою (ст. 368), пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі        (ст. 369), втручання в діяльність судових органів (376) та інші.

Ці злочини можуть бути вчинені лише посадовими особа­ми, завжди пов’язані із зловживанням наданих їм влади або посадових повноважень, завжди вчиняються з корисливої або іншої заінтересованості.

 

 

Головний фахівець сектору з питань запобігання та виявлення корупції

у Рівненській області

Степанюк Віктор Йосипович


   
Антикорупційні новини
14 Липня15:29 З особовим складом підпорядкованих підрозділів Головного управління проведено заняття
17 Грудня15:40 З рівненськими рятувальниками проведено навчальний семінар щодо недопущення вчинення корупційних правопорушень за участю представника ДСНС України
12 Грудня16:02 Проведено семінар-нараду з посадовими особами, які здійснюють функції державного нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки
22 Жовтня10:26 З керівниками державних пожежно-рятувальних частин Головного управління було проведено заняття!
5 Вересня15:21 Начальником сектору з питань запобігання корупції обласного управління ДСНС проведено семінар-заняття із старшими водіями та відповідальними за вихід транспортних засобів
4 Вересня15:24 З посадовими особами, які здійснюють функції державного нагляду у сфері техногенної та пожежної безпеки в містах та районах Рівненщини проведено нараду на базі одного з найбільших підприємств області
8 Серпня15:01 З молодими лейтенантами Служби порятунку Рівненщини, які нещодавно приступили до виконання службових обов’язків після закінчення вищих навчальних закладів системи цивільного захисту проведено роз’яснення щодо окремих аспектів антикорупційного законодавства (ФОТО)
1 Липня15:53 Проведено заняття з курсантами вищих навчальних закладів системи ДСНС про дотримання вимог чинного законодавства під час проходження стажування в підрозділах Служби порятунку Рівненщини (ФОТО)
17 Травня13:16 Проведено семінар-нараду з посадовими особами, які здійснюють функції державного нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки в містах та районах області
3 Травня09:33 З керівниками державних пожежно-рятувальних частин та старшими служб апарату Головного управління було проведено нараду! (ФОТО)
29 Січня16:02 Рівне: проведено семінар-нараду щодо вивчення основних положень Закону України “Про запобігання корупції” (ФОТО)
18 Січня09:59 Рівне: курсанти вищого навчального закладу системи ДСНС України здали заліки зі стажування в підрозділах Служби порятунку Рівненщини (ФОТО)
25 Жовтня09:48 З начальниками караулів підпорядкованих підрозділів обласного управління ДСНС проведено навчально-методичний збір
18 Жовтня10:52 Заняття з метою вивчення основних положень Закону України "Про запобігання корупції"
6 Червня09:51 Профілактичні агітаційні листівки
Антикорупційні новини