ГоловнаАбетка безпекиПожежі в громадському транспорті
 Версія для друку

Дії при пожежі в міському громадському транспорті 

 

Дії при пожежі в вагоні метро:

 

Дії при пожежі в вагоні потяга:

 

Дії при пожежі на теплоході:

 

Дії при пожежі у літаку:

 

Якщо горить одяг на людині:

Дії при пожежі в електромобілях: 

Зростання числа електромобілів на дорогах Європи та світу загалом змушують внести корективи в роботу вогнеборців і можливо, збільшити число машин, що виїжджають за викликами. Адже при загорянні батарей електромобіля пожежа «може досягти таких температур, що його вже практично неможливо загасити. У цьому випадку гасіння буде полягати в зниженні температури великою кількістю води, щоб перешкодити полум'ю поширитися на інші осередки батарей.

В інструкціях Tesla міститься рекомендація використовувати для гасіння електрокарів як мінімум 18 кубічних метрів води вилитих безпосередньо на батареї, а після поміщати згоріле авто на 48-годинний карантин під наглядом, щоб при необхідності припинити чергове загоряння акумуляторів.

Для довідки: середній пожений автомобіль містить 2000...2400 л. води, а це 2 куб. м. води, отже для повноцінного гасіння електрокара Tesla потрібно 8...9 пожежних машин!

Для того, щоб просто уявити собі, що таке горіння електрокара, подивіться на сервісі Ютуб як горить літій! А літій - основний компонент батарей сучасних електрокарів.

Пожежні Нідерландів використовують дещо інший метод, вони відразу привозять заповнений водою бокс, в який поміщають небезпечний електромобіль. Під водою його залишають на 24 години.


Ризик пожежі в електромобілях порівняно низький, так як нинішні електрокари в разі аварії так само безпечні, як і звичайні, а високовольтна система зазвичай відключається після аварії при спрацьовуванні подушки безпеки. Критичним може стати випадок, якщо захист акумулятора пошкоджений в результаті аварії. Як правило акумуляторні батареї оточені додатковим захисним каркасом. Проте за оцінками краш-тестів боковий удар в район розташування батареї є більш небезпечним ніж лобовий


    Твіт