Контраст
Шрифт

Історія становлення

НАЧАЛЬНИКИ ПОЖЕЖНОЇ ОХОРОНИ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

zagrebelnuy.JPG

1944 – 1957 рр.

майор внутрішньої служби

Загребельний Василь Андрійович

 

fedorchenko.jpg 

1957 - 1963 рр.

полковник внутрішньої служби

Федорченко Дмитро Григорович

 

demchenco.JPG 

1963 - 1971 рр.

полковник внутрішньої служби

Демченко Микола Федорович

 

 Гальченко О.jpg

1971 – 1974 рр.

полковник внутрішньої служби

Гальченко Олександр Григорович

 


 

fesenco.JPG 

1974 - 1978 рр.

полковник внутрішньої служби

Фесенко Олександр Степанович

 

 

gruhin.JPG

1978 - 1984 рр.

полковник внутрішньої служби

Гурін Володимир Михайлович

 

Ткаченко В.JPG

1984 - 1996 рр.

полковник внутрішньої служби

Ткаченко Василь Степанович

 

kostyk.jpg

1996 – 2010 рр.

генерал-майор служби цивільного захисту

Костюк Микола Васильович

 

Oglobly.jpg

2010 –2014 рр.

генерал-майор служби цивільного захисту

Оглобля Володимир Михайлович

 

 

 ГенералКрук.JPG

2014 – 2021 рр.

генерал-майор служби цивільного захисту

Крук Сергій Іванович

 

 

2021 – 2022 рр.

полковник служби цивільного захисту

Корецький Юрій Олександрович

 

 

 

Історична довідка

     Перші відомості про існування пожежної охорони на Рівненщині відносяться до 1865 року періоду царської доби. Саме тоді в Рівному була утворена громадська пожежна управа із залученням мешканців міста до обов’язкового відбуття повинностей у справі гасіння вогню.

      Перші професійні пожежники в місті, згідно з архівними даними,  з’явилися у 1889 році. Проте професіоналами серед 256 пожежників, що рахувалися у пожежній команді Рівного були лише 10 осіб, всі інші – виконували свої обов’язки на цілковито добровільних засадах або перебували у резерві.

      Питання серйозної організації боротьби з пожежами знову постала на порядку денному лише восени 1920 року, коли стало зрозуміло, що польська влада закріпилася на Рівненщині надовго. Тож у 1921 році у Рівному та інших повітових містах було організовано Добровільну пожежну охорону.

     Подальший розвиток пожежної охорони Рівненщини відбувався вже при радянській владі: через півтора тижня після відновлення в Рівному радянської влади – 14 лютого 1944 року – тут була створена міська пожежна команда, яка підпорядковувалася обласному управлінню НКВС і складалася 68 осіб, при чому пожежниками на той час, зважаючи на брак працездатних чоловіків були і жінки. У післявоєнний період, до проголошення незалежності України в гарнізоні державної пожежної охорони нараховувалося 8 воєнізованих частин, 2 загони пожежної охорони – з охорони ВАТ «Рівнеазот» та Рівненської АЕС, одна частина технічної служби, штаб пожежогасіння та 30 професійних пожежних частин з охорони міст, населених пунктів та об’єктів народного господарства.

       У 2003 році згідно Указу Президента України пожежна охорона увійшла до складу Міністерства надзвичайних ситуацій України. Для виконання завдань за призначенням по ліквідації надзвичайних ситуацій, пожеж, нещасних випадків та допомозі населенню було утворено Територіальне управління МНС України у Рівненській області.

        У 2012 році згідно Указу  Президента України шляхом реорганізації Міністерства надзвичайних ситуацій України та Державної інспекції техногенної безпеки України було утворено Державну службу України з надзвичайних ситуацій.  Відповідно проведеної  реорганізації в Рівненській області було створено Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій.